Intense Warriors Intense Warriors

Kingdom Officers

Kingdom Chronicler (Teffan Koerwent)
      Kingdom Webminister (Teffan Koerwent)
           Kingdom Deputy Webminister (Anpliça Fiore)
           Kingdom Deputy Webminister (Elis Godbeare)
           Kingdom Deputy Webminister (Elashava bas Riva)
           Emergency Deputy Webminister (Abelard die Elster)
           Code Deputy (Abelard die Elster)
           Code Deputy (Teffan Koerwent)
           Code Deputy (Dahrien Cordell)
      Event Information Officer (Aesa in Bjarndoelska)
      Media Relations Deputy (Tamsyn Seamarke)
      Kingdom Archivist/Historian (Genevieve MacArtne)
      Emergency Deputy Chronicler (Christoforo Alfonso Pallavincino da Firenze)
      Northwatch Editor (Christoforo Alfonso Pallavincino da Firenze)
           Deputy Northwatch Editor (Elashava bas Riva)
      Social Media Deputy (Gwenhwyvar verch Owen ap Morgan)
           Western Regional Social Media Deputy (Clare Agatha MacLeod)
           Central Regional Social Media Deputy (Just von Stichem )
           Eastern Regional Social Media Deputy (Viviane de Corvaria)
Kingdom Chancellor of the Exchequer (Dyonisia Buleheued)
      Minister of Regalia (Guenievre du Dragon Vert)
      Fundraising Coordinator (Position Open)
      Non-Member Registration Deputy (Gwenllian verch Rhys de Goer)
      Western Regional Exchequer (Bayard the Turner)
      Central Regional Exchequer (Rycharde)
      Eastern Regional Exchequer (Riva of Darkstone)
      Emergency Deputy Exchequer (Gweniver Kenwyn of Roseveth)
      WW Exchequer (Arwa al-Jinniyya)
           WW Exchequer Deputy (Rebekah of Jaravellir)
      Paypal Deputy (Marian Elizabeth Wollenschläger)
      Canadian Signatory Deputy (Frug Marchand)
      Book Reviews and Warrants Deputy (Anne Geoffreys of Warwick)
      Exchequer Education Deputy (Gweniver Kenwyn of Roseveth)
      Investments Deputy (Position Open)
Polaris Herald (Iohannes Glenfidanus)
      Signet (Marcial de Salas)
           Quills Scribe (Emergency Deputy) (Judith of Northwode)
           Scribal Gallery Curator (Ia ingen Aeda)
      Aegis Herald (Education Deputy) (Wu Yun)
      Polaris Herald Emergency Deputy (Katerinka Lvovicha)
      Keythong Herald (Submissions Deputy) (Mira Fastova)
      Minister of Protocol (Jane Waye)
      Clerk of Precedence (Ulfhildr Thegjandi)
      Rede Boke Herald (Research Deputy) (Anpliça Fiore)
      Blawhorn Herald (Field Heraldry Deputy) (Position Open)
      Duco Herald (Eastern Regional Deputy) (Nikolaus der Auslander)
      Ministraro Herald (Central Regional Deputy) (Guenievre du Dragon Vert)
      Illumino Herald (Western Regional Deputy) (Toyaoka Katsuo)
      Isendun Herald (Notifications Deputy) (Dahrien Cordell)
      Compass Herald (Beatrice Domenici della Campana)
Kingdom Seneschal (Ealdred of Malmesbury)
      Kingdom Chatelaine (Marguerite Coquette de Lyon)
      Kingdom Youth Officer (Amytis de la Fontaine)
      Woodlands (Eastern) Regional Seneschal (Marian Elizabeth Wollenschläger)
      Lakes (Central) Regional Seneschal (Tarien Dane)
      Plains (Western) Regional Seneschal (Viviane de Corvaria)
      Council Secretary (Position Open)
      Emergency Deputy Seneschal (Alinore Wyndover)
      Transitions and New Groups (Position Open)
      Law Clerk (Petranella Fitzallen of Weston)
      Minister of Waivers (Signy Hauksdottir)
      Kingdom Cartographer (Judith of Northwode)
      Deputy for Disabilities Issues (Position Open)
      Kingdom Events Deputy (Position Open)
      Inclusion Policy Deputy (Position Open)
      Special Projects Deputy (Gabriel Kjotvason)
Kingdom Minister of Arts & Sciences (Annetje van Leuven)
      SUN Chancellor (Berenice Calvina)
      Library Deputy (Position Open)
      Emergency Deputy Kingdom Minister of Arts & Sciences (Berenice Calvina)
      A&S Judges Coordinator (Samia al-Lulu bint Isa)
Kingdom Earl Marshal (Vladimir Radescu)
      Kingdom Armored Combat Marshal (Siegfried von Kulmbach)
           Kingdom Youth Armored Combat Marshal (Abelard die Elster)
           Eastern Regional Deputy Armored Combat Marshal (Gwenhwyvar verch Owen ap Morgan)
           Central Regional Deputy Armored Combat Marshal (Olaf Kristsson)
           Western Regional Deputy Armored Combat Marshal (Position Open)
           Kingdom Emergency Deputy Armored Combat Marshal (Hamish de Nisbet of the Clan Nisbet)
      Kingdom Rapier Marshal (Jean Robert LeMarchand de Sel)
           Kingdom Youth Rapier Marshal (Baldwin von Trier)
           Kingdom Emergency Deputy Rapier Marshal (Ahlwin von Hildebrand)
           Kingdom Eastern Deputy Rapier Marshal (Otes Mold MacKe)
           Kingdom Central Deputy Rapier Marshal (Margalit Medicus)
           Kingdom Western Deputy Rapier Marshal (John Motley)
           Minister of the Academy (Position Open)
      Kingdom Archer General (Eyricke Rycard)
           Eastern Regional Archery Marshal (Rhys ap Ishmæl Llygad Odd)
           Central Regional Archery Marshal (Augustein Baer Tesch)
           Western Regional Archery Marshal (Siegound Eisenhaut)
           Archer Ranking Clerk (Mary of Carrigart)
      Kingdom Thrown Weapons Marshal (Gavin Mag Aonghusa )
           Eastern Regional Marshal Thrown Weapons (Jois Corbet)
           Central Regional Marshal Thrown Weapons (Wolfstanus Lightfote)
           Western Regional Marshal Thrown Weapons (Viridis Quevli)
      Chief of Artillery (Geoffrey de la Brugge)
      Constable of the Cavalry (Durand Fitz Robert)
      Clerk of the Roster (Gaia Aurelia)
           Deputy Clerk of the Roster (Asa Ormsdittir Bunison)
      Emergency Deputy Earl Marshal (Tom Tinntinnabulum)
      Minister of Tournaments (Demona Whytherford)
           Deputy Minister of Tournaments (Caoilfhionn inghean Mhaghnusa)

This site is © 2019 Kingdom of Northshield. Original contributors retain the copyright of certain portions of this site.